Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
Lezecké podmínky:
Skály suché,
lezení povoleno!

3.5.2016
Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
330 vašich aktuálních fotografie
Aktuality a novinky

Vzkazy

Ahoj,

  na hraně Kauščí pod 2.kruhem sídlí opeřenec. Choval se slušně, ale velkou radost z nás asi neměl.           Váňa


Ivan Bukvic, 3.5.2016, reakce

Nerad tu rozjíždím znovu diskuzi ohledně aktuálních podmínek pro lezení ve skaláku. Ale už mi taky přijde že se aktuální podmínky nastavují tak aby to vyhovovalo lidem z hruboskalska... Včera byla červená a lezení zakázáno a dneska z ničeho nic žlutá a včerejšek přepnutej na oranžovou?

Včera jsem si ještě pro ověření volal s nejmenovaným hruboskalským lezcem, jestli si myslí že by skalák dneska šel a shodli jsme se že nepůjde a i podmínky na stránkách tomu odpovídali...

Přišlo by mi aspoň fér, když už se dá z červený rovnou žlutá, neměnit předchozí den... jinak se pak nemůžou hruboskaláci divit, že jim tam polezou lidi chvíli po dešti, protože těmhle podmínkám se moc věřit nedá :-(


Vejvis, 30.4.2016


Opravdu by mi přišlo uplně v pohodě, kdyby včera byla červená a dneska jste dali žlutou, to bych neřekl ani slovo a uplně bych chápal, že dneska bylo hezky, tak skalák vyschnul rychle, ale pokud měníte předchozí den aby podmínky jakoby správně následovaly, tak děláte z lidí akorát blbce :-(


Vejvis, 30.4.2016

Když to nerad rozjíždíš, tak to prosím Tě nerozjížděj. Pro sebe tu podmínky dávat asi nepotřebujem. Já se do Skaláku dostanu tak 3x za rok.

Nejsem ani Sybila, abych věděl, že když je ráno -1st.C., takže bude celý den slunce a 16 st.C s větrem. Takže se asi shodnem, že podmínky ráno a večer nejsou shodné.

Děláme to zadarmo, pro přespolní, jako servis.

Komu se to nelíbí, nechť si založí svůj web a píše si tam co chce.

Abych to shrnul, ještě pár rozjetí a můžou mi podmínky políbit šos.


Ve vší úctě Vejvisovi Gomi, 1.5.2016

tak to je reakce opravdu správně česká (nebo českorájská???), na celkem slušnej dotaz řádně poslat do prd.... Retrospektivně zasahovat do barev je opravdu trochu ujetý. Správně, když budete hudrat a dokonce i kritizovat, tak se na Vás vysereme.


H.D., 1.5.2016

Už jsme si to s Gomim vyjasnili :-) moje reakce byla mírně přehnaná a asi jsem to špatně napsal :-)

Každopádně jsem opravdu vděčný lidem, kteří se o tyto aktuální lezecké podmínky starají, myslím že to hodně lidem pomáhá :-)

Připomínku jsem psal jen kvůli těm zpětným změnám barviček. To by asi stálo za zvážení, jestli je měnit nebo ne, nebo dát možnost provést změnu kdykoli aby u ní byl vidět čas atd, ale to by znamenalo změnu stránek, takže jen tak na zamyšlení :-)

Každopádně díky za objasnění a snad budou aktuální podmínky dál fungovat a vyhne se podobným situacím :-)


Vejvis, 1.5.2016

další reakce

..aneb doba tě semele:

http://www.ceskym-rajem.cz/60-novinky/121-na-oblibene-vyhlidky-ceskeho-raje-v-sezone-uz-jen-za-poplatek


bobin, 27.4.2016


koukni se na datum, kdy tento článek vyšel .....


Bé, 27.4.2016

Tento článek vyšel 1. 4. 2016. ???


, 27.4.2016

apríl !!!


Apríl, 27.4.2016

v tom případě je to pěkná p**ovina, ale člověk nikdy neví, začíná to rejžováním za parkování (Rákosník) a končí turniketem na vyhlídce nebo pod věží (nástupovou cestou) - peníze až na prvním místě... :-/


, 27.4.2016

může ti být útěchou, že se nachytalo mnoho dalších


zel, 2.5.2016

..měkne mi v tý praze mozek :(


bobin, 3.5.2016

další reakce

HNÍZDĚNÍ PTACTVA

Savana.                                                      Minulý týden mi volal Jirka Vlasák o hnízdě na Smitkárně (info níže). Debatovali jsme i o možnosti cedule u nástupu. Teď na jaře ale hrozí že bude přecedulováno. Pokud máte info o dalších cestách kde hrozí lezení přes hnízdiště, dejte to na vědomí ostatním zde ve vzkazníku. V minulých letech se to osvědčilo. Díky.

Bojsa


, 24.4.2016


Nejlepší je to ke skále nebo cestě zapsat na Skalní oblasti, to se osvědčilo ještě víc.


, 25.4.2016

Mě se zase neosvědčilo osobní upozornění lezcům přímo pod skálou dle informací na SO. Lezci se slovy "hovno, to by tu přece byle cedulka" neohroženě započali a dokončili výstup...


Tatuš, 25.4.2016

další reakce

Ahoj, v díře těsně vlevo u výlezu ze Smitkovy cesty na Dominstein hnízdí nějací dravci.


Jirka Vlasák 22.4.2016, 23.4.2016, reakce

Reakce Petra Prachtela na dopis P. Reschovi..

http://www.nadzemi.cz/bouldering-cr/reakce-petra-prachtela-na-dopis-p-reschovi


majda, 9.4.2016


No sloh pěkný, ale doba se trochu změnila. Jizerky jsou asi jediná žulová oblast na světě, kde se nesmí (???) lézt s Mg.
A jeho příspěvek k vývoji jsme tu viděli minulý rok. Viz fotografie jeho parádního kruhu.


Honzány, 21.4.2016

další reakce

Tatíci v Patagonii:

http://blog.hanibal.cz/tatici-v-patagonii-aguja-st-exupery/


, 9.4.2016, reakce
Ahoj všem poctivým,co se o zákazu nebo povolení lezení zajímají.Zřejmě ale budete patřit mezi ty z nás,kteří si díky ostatním neomalencům,neudělají "Hore zdar" třeba na Dračí zub,jelikož tam někdo byl už 3.4.16.A to bylo kvůli mokru lezení zakázáno!Takže jako každý rok "děkuji" těmto nevychovaným lezcům,že jsme si ho s kamarády opět nedali.Poctivě jsme totiž čekali na povolení.Doufám,že se tito chytnou alespoň za nos.Ahoj a přeji krasné lezecké žně.Jarda Jiskra Jbc.
Jarda, 7.4.2016


Já se 4.4. spálil jen dvakrát a pak šel radši na menší věže a trochu si tam spravil chuť.. :)


Zdenda, 7.4.2016

Z mého pohledu bych takový "Hore zdar" považoval za neplatný! 


M. Tregler, 7.4.2016

z mého pohledu noste s sebou gumu, je dobrá na víc věcí..


bobin, 8.4.2016

Tak třeba na Galeonu je Hore zdar z 2.4., tak jsem z toho byla trochu zklamaná...


Hanka, 8.4.2016

Je neuvěřitelný že kromě toho jací to jsou dobytci tak jsou ještě tak hloupí a napíšou tam datum do té knížky, opravdu bych si sebou bral gumu


Vojta, 8.4.2016

Koukám bez Internetu dneska ani ránu. I kdyby lezec byl v dané oblasti a vyhodnotil, že např. jižní stěny jsou suché a dá se lízt, tak nesmí dokud někde nesežene přístup k internetu a nepodívá se na status počasí:D Super....jak to proboha dělali dřív bez téhle služby, bez netu? Metody jako zavolám kamarádovy co bydlí přímo v místě a poprosím ho o aktuální info jsou asi pase.....vlastní úsudek taky.
Prima takhle dnešní doba internetu.....

 


Jirka, 8.4.2016

2.4. to muselo být evidentně mokrý, a jestli J steny vypadali suchý, tak to pouze povrchově. Proto vlatní usudek ano, ale dát tomu aspon z jara a na podzim tech 48h. A argument jak to dělali dřív je dost mimo mísu. Dřív taky lezli i v zimě, dřív to totiž tolik neřešili, nelezlo tolik lidi. každopádně ty co si honili triko za mokra kuli Hore zdaru jsou čůů...ci


Aleš, 12.4.2016

další reakce
Funguje koupák rohožka super a normální obsluha jupí.zavíračka v 23.0 ale i tak super.
Siťofka, 2.4.2016


APRÍL???


, 3.4.2016

To chci videt...

Tady je info z FB autocampu:

Restaurace Koupák a samozřejmě i trampolíny opět v provozu!
V dubnu máme zatím otevřeno jen o víkendech:
Sobota 9:00 - 20:00
Neděle 9:00 - 20:00

Takže to vypadá pořád stejně na ho.... bohužel :-(


Petr, 6.4.2016

další reakce

Zdravím kamarády lezce!

V dubnu má jít do kin film, natočený  podle knihy  "Tenkrát v ráji". Ústřední postavou má být Joska  Smítka, legendární pískař,  jehož spolulezec a dodavatel materiálu byl po několik let Slávek Šebík z Dluhonic u Přerova. Nevím, jak to Hradilek zahraje a jakou má režisér představu. Má tam být také milostná zápletka Smítka - Štáflová (Slávek se o tom nikdy nezmínil, jen, že s ní všichni lezli. Má tam fotku, jak lezou  Sfingu). Škoda, že se to nenatočilo o dvacet let dříve. To by mě Slávek řekl, co si o tom myslí a co je špatně. Seděl s ním totiž na elektroprůmyslovce v jedné lavici. Když jsem  na fesťáku v Teplicích n/M. náhodou listoval v průvodci o Hruboskalsku od pana Hejtmánka, narazil jsem na  fotku z vrcholu Kapelníka, kde jsou všichni lezci vyjmenovaní, jenom Slávek, co sedí vedle Smítky, je bezejmenný. Tak jsem se to rozhodl  napravit. To, že jej nikdo nepoznal, je ostuda turnováků. S Chroustem mladším  v Sedmihorkách o tom mluvil na srazu (tuším) v roce  1997. Byl jsem přitom také. Stál tam i Zdeno Zibrin a Sylva Kysilková. Vím, že jej trochu mrzelo, když se říkalo Smítka s druhy a jeho jméno vypadlo. Přitom je možné, že se u jeho kruhu dodnes dobírá, jako na Skalném.  A tak jsem upravil původní film o Slávkovi, co jsem natáčel v průběhu deseti let a nazval "Šeboň", abych toto bílé místo v historii Skaláku napravil.

  Mě doma zůstala po Smítkovi konopná smyčka a dcera Slávka, Staňa v šedesátých letech začínala lézt v menšestrových golfkách po Joskovi, který jí dal starý pan Smítka v Turnově. Má je na sobě, jak přichází k chatě.


https://www.youtube.com/watch?v=wd77JutJ6r4&feature=youtu.be


ales.polidor@seznam.cz, 4.3.2016


Celkem pěkné, jen je škoda, že je to dlouhé a je tam spojených více témat. Chtělo by to rozstříhat na několik samostatných videí a pak by to bylo velmi pěkné.


zs, 5.3.2016

Celkem by me zejimal ten dopis od staryho Smitky a vubec osud jeho rodiny. Mel nejake sourozence, ci bratrance?
Luk, 5.3.2016

Konečně zazněl hlas nezaujatého klasika až z Moravy, aby poopravil pracně budovanou legendu o hrdinných hoších z Českého ráje.  Že byl tento spolulezec J.Smítky zapomenut stejné jako vzpomínky Vojty Nejedla, to jen dokazuje. Pozoruhodný je i přístup mladého Chrousta.

Howg


Jan, 6.3.2016

Nechtěl jsem rozbouřit historii, jenom připomenout kamaráda, který na Moravě spolu s ostatními rozhýbal lezení a byl Smítkův blízký kamarád. Protože jsem měl nějaký materiál, použil jsem to po jeho smrti do DVD Šeboň, které bylo určeno pro nejužší okolí Slávka a jeho děti. Nynější verze je sice zkrácená, ale při rozhodování, co ponecht, jsem zvolil tuto variantu, která mapuje skoro celou živoní dráhu. Původně to bylo stříháno na dvou videích, takže nekvalitně. Chtělo byto předělat, originál Video8 ještě běží.

Autou videa


Aleš, 6.3.2016

další reakce

Letošní ročník cyklo-lezeckého srandapodniku PARADAJS CROSS se uskuteční, pokud počasí dovolí, v sobotu 7. 5. Více na www.homh.cz/news/paradajs-cross-2016


Jiřik, 11.2.2016, reakce

Meteora 2016

Tentokrát jsme vyrazili o něco později. 5. dubna jsme vyjeli ve složení: Radek a Mirek Meierovi, Bára Vočková, Gomi, a Prcek (pouze přezdívkou) Tůma. O den později za námi dorazila druhá posádka, konkrétně Michal, Helena, Kuba a Vojta. Cesta balkánem byla klidnější než jindy, v kempu na řecko-makedonské jsme nepřibržďovali.

Pobyt byl, kvůli Otvírání Skaláku, naplánován jen na týden.

Na místě nás přivítala jasná obloha s teplotou přes 20 st.C.

 

1. den jsme s Prckem zdolali 2. přelez Hasseho populární, klasické cesty Rabenriss VI na Rabenturm. 1. délka ze 4, překvapivě pěkná žába v koutě.

celý článek

Otvírání Skaláku 2016

se uskutečnilo  v sobotu 16. dubna. I přes částečnou nepřízeň počasí přijelo Skalák zvelebit  138 členů TJ a příznivců.

V 9.00 hodin proběhlo na Koupáku rozdělení do pracovních skupin. 

celý článek

Tradiční jarní zájezd

 12.,tradiční jarní zájezd se uskutečnil  o víkendu 1.-3. dubna, tentokrát do oblasti HIS v Novém Městě nad Metují, za účasti 31 členů a rodinných příslušníků:

Bojsa +3, F. Čepelka, J.Červa, Dědas +1, Ála Drahoňovská,  Holis +1, Gomi, Šoumen +3, T. Homolka, J. Jiřena +1, D.Laščák, M. Mlejnek +2, Nedori +1, J. a I. Polákovi +3, Šenfik

Ubytování bylo zajištěno ke vší spokojenosti v "Hotelové ubytovně Z Sport" .

celý článek

Horolezecký festival Český ráj 17.-19.6.2016

celý článek

Hovada mezi hovady – výlet do Cochama.
Břetislav Slávek Vorel

 21.9.1915 -11.10.1983

V oddílové kronice pod jménem Břetislav Vorel lze dohledat jen datum narození, bydliště  a pár fotografií . Jeho jméno zazní ještě u výstavby oddílové chaty a to bylo vše co jsem o něm věděl  i já. Už si nepamatuju, od koho jsem se dostal k potomkům Slávka Vorla, ale zpětně za ten typ musím hodně poděkovat, protože najít zachovaný takový materiál se podaří asi opravdu jednou za život. Postupně jsem se sešel jak s jeho dcerou, synem a vnukem . 

celý článek

Archív aktualit:
2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016,

TJ Český ráj
286 historických fotek

Foto: Kniha - prvovýstup cesty Vláďova stěna VIIIc., Vladimír Sochor, ad., 1976
Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2016
kontakt: Zdeněk Strnad