Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
Lezecké podmínky:
Skály suché,
lezení povoleno!

19. 6. 2018
Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Zápis vzkazu na server hruboskalsko.cz
cmd=44&id_matka=1539
 Obsah vzkazu:

Zdravím kamarády lezce!

V dubnu má jít do kin film, natocený  podle knihy  "Tenkrát v ráji". Ústrední postavou má být Joska  Smítka, legendární pískar,  jehož spolulezec a dodavatel materiálu byl po nekolik let Slávek Šebík z Dluhonic u Prerova. Nevím, jak to Hradilek zahraje a jakou má režisér predstavu. Má tam být také milostná zápletka Smítka - Štáflová (Slávek se o tom nikdy nezmínil, jen, že s ní všichni lezli. Má tam fotku, jak lezou  Sfingu). Škoda, že se to nenatocilo o dvacet let dríve. To by me Slávek rekl, co si o tom myslí a co je špatne. Sedel s ním totiž na elektroprumyslovce v jedné lavici. Když jsem  na festáku v Teplicích n/M. náhodou listoval v pruvodci o Hruboskalsku od pana Hejtmánka, narazil jsem na  fotku z vrcholu Kapelníka, kde jsou všichni lezci vyjmenovaní, jenom Slávek, co sedí vedle Smítky, je bezejmenný. Tak jsem se to rozhodl  napravit. To, že jej nikdo nepoznal, je ostuda turnováku. S Chroustem mladším  v Sedmihorkách o tom mluvil na srazu (tuším) v roce  1997. Byl jsem pritom také. Stál tam i Zdeno Zibrin a Sylva Kysilková. Vím, že jej trochu mrzelo, když se ríkalo Smítka s druhy a jeho jméno vypadlo. Pritom je možné, že se u jeho kruhu dodnes dobírá, jako na Skalném.  A tak jsem upravil puvodní film o Slávkovi, co jsem natácel v prubehu deseti let a nazval "Šebon", abych toto bílé místo v historii Skaláku napravil.

  Me doma zustala po Smítkovi konopná smycka a dcera Slávka, Stana v šedesátých letech zacínala lézt v menšestrových golfkách po Joskovi, který jí dal starý pan Smítka v Turnove. Má je na sobe, jak prichází k chate.


https://www.youtube.com/watch?v=wd77JutJ6r4&feature=youtu.be


 Vaše reakce:
Pravidla pro příspěvky na vývěsce:

a) Vývěska je určena pouze pro vzkazy, týkající se členů TJ Český ráj, dění okolo skalních oblastí Hruboskalska nebo lezeckých aktivit obecně.

b) Tato vývěska zejména není určena pro jakoukoliv komerční reklamu, osobní výpady někoho proti někomu, politickou agitaci, texty obsahující vulgární výrazy apod.

c) Vzkazy, které se nevejdou do bodu a) nebo spadnou do bodu b) budou smazány.

Poznámka:

Do pole vpravo od "zapsal" vložte prosím výsledek jednoduchého násobení. Je to nutná ochrana proti robotům, kteří sem zapisují mnoho nesmyslných hlášek. Jen připomínáme, že násobení nulou dává vždy nulu.
zapsal: kolik je 5*6
TJ Český ráj
429 historických fotek


Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2018
kontakt: Zdeněk Strnad