Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
4
Lezecké podmínky:
Skály suché,
lezení povoleno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Zápis vzkazu na server hruboskalsko.cz
cmd=44&id_matka=32409
 Obsah vzkazu:

V sobotu 23.2. vylezli Simon a Pady v rakouském Kühtai krásnou linku s neméně krásným názvem Nordwandprinzessin (Princezna severní stěny) M5+, 12 délek na Zwölferkogel (2988 m.n.m.). Kluci vyrazili v půl páté ráno s potřebným matrošem, který si vzorně sbalili už večer, a nastudovaným topem v kapse. Podmínky byly dobré, cesta odsýpala a na vrcholovém hřebínku, kam jsme já a Honzin dorazili z druhé strany, jsme si z dálky radostně zamávali. A tam jsme se viděli naposled. Na hřebínku zatraceně foukalo. Měli jsme co dělat, aby nás vichr nesmetl do doliny. Kluci kvůli větru vyloučili přechod celého hřebenu až k nám a zvolili alternativní variantu sestupu, a to na jih k přehradě. My směřovali na západ a ze sedla dolů na lyžích. Několik desítek metrů nad přehradou Simon utrhl lavinu. Šel napřed aby obhlídl terén, jak měl ve zvyku. V tu chvíli nebyl v Padyho dohledu. Když Pady po chvilce dorazil k mizícím stopám a místě odtrhu, Simon už odpočíval hluboko pod sněhem. Tiše a bezbolestně. Záchranná akce byla kvůli silnému větru a nedostupnosti terénu velice komplikovaná a náročná. Všichni zúčastnění mají i přes smutný konec náš velký dík. Neptejme se, zda se dalo udělat něco jinak ani kde se stala chyba. Nechme si na Simona ty nejkrásnější vzpomínky v našich srdcích. Navždy

 Vaše reakce:
UPOZORNĚNÍ

Nezneužívejte prosím VZKAZY k nějakým nesouvislým, irelevantním nebo rádoby vtipným výlevům proti omezením, vyplývajících z vyhlášeného nouzového stavu na celém území ČR.

Vyhlášená omezení mají velmi racionální základ a smysl, a proto všechny lezce prosíme, aby je respektovali!


Pravidla pro příspěvky na vývěsce:

a) Vývěska je určena pouze pro vzkazy, týkající se členů TJ Český ráj, dění okolo skalních oblastí Hruboskalska nebo lezeckých aktivit obecně.

b) Tato vývěska zejména není určena pro jakoukoliv komerční reklamu, osobní výpady někoho proti někomu, politickou agitaci, texty obsahující vulgární výrazy apod.

c) Vzkazy, které se nevejdou do bodu a) nebo spadnou do bodu b) budou smazány.

Poznámka:

Do pole vpravo od "zapsal" vložte prosím výsledek jednoduchého násobení. Je to nutná ochrana proti robotům, kteří sem zapisují mnoho nesmyslných hlášek. Jen připomínáme, že násobení nulou dává vždy nulu.
zapsal: kolik je 0*1
TJ Český ráj
431 historických fotek

Foto: Milan Meier, lezení na písku, 60. léta 20. století.

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy