Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
2
Lezecké podmínky:
Skály mokré,
lezení zakázáno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Zápis vzkazu na server hruboskalsko.cz
cmd=44&id_matka=32740
 Obsah vzkazu:

Dnes se dožívá 90 let, v neuvěřitelné fyzické i duševní pohodě, nestor turnovského lezení Jirka Čihulka. Výročí oslavil výletem na Valdštejn, kde jako mladý kluk léta bydlel, neboť jeho otec zde provozoval restauraci. Jirka tu za války poznával všechny lezecké hvězdy. Je autorem, či spoluautorem řady prvovýstupů, především v údolíčkách (Kapelníček, Spárař, Třináctá...), zúčastnil se i slavného prvovýstupu Zakletá cesta na Růženku v Klokočí s Láďou Mejsnarem, se kterým vytvořil i další slavné skalácké cesty - Egyptská hrana, Poustevnická na Dominův kámen, Osmá na Křemenovou... Jirka celý život překládá a tlumočí, snad proto má stále dobrou mysl a nekonečnou zásobu historek z lezení i odjinud.

Za všechny kamarády a spolulezce      Všechno nejlepší Jirko !

 

 


 Vaše reakce:
UPOZORNĚNÍ

Nezneužívejte prosím VZKAZY k nějakým nesouvislým, irelevantním nebo rádoby vtipným výlevům proti omezením, vyplývajících z vyhlášeného nouzového stavu na celém území ČR.

Vyhlášená omezení mají velmi racionální základ a smysl, a proto všechny lezce prosíme, aby je respektovali!


Pravidla pro příspěvky na vývěsce:

a) Vývěska je určena pouze pro vzkazy, týkající se členů TJ Český ráj, dění okolo skalních oblastí Hruboskalska nebo lezeckých aktivit obecně.

b) Tato vývěska zejména není určena pro jakoukoliv komerční reklamu, osobní výpady někoho proti někomu, politickou agitaci, texty obsahující vulgární výrazy apod.

c) Vzkazy, které se nevejdou do bodu a) nebo spadnou do bodu b) budou smazány.

Poznámka:

Do pole vpravo od "zapsal" vložte prosím výsledek jednoduchého násobení. Je to nutná ochrana proti robotům, kteří sem zapisují mnoho nesmyslných hlášek. Jen připomínáme, že násobení nulou dává vždy nulu.
zapsal: kolik je 3*2
TJ Český ráj
433 historických fotek

Foto: Lebka-Stará cesta R.Kuchar,Kupka 8.5.1955

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2021
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy