Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
2
Lezecké podmínky:
Skály mokré,
lezení zakázáno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Archiv aktualit serveru hruboskalsko.cz (2012)
2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017,

  Znaky oddílu
  Clenské príspevky
  Momenty z historie ceskoslovenského expedicního horolezectví
  Oddílová knihovna
  Lezení na stene 2012-13
  Krádeže aut na Turnovsku
  Vzpomínka na Václava Broka Skoupého
  SEMAFOR NA KOUPÁKU
  DIVOKÉ VCELY - DRACÍ ZUB - KAUSCHKOVA HRANA
  AKTUALIZACE K PARKOVÁNÍ U KOUPÁKU
  Parkování ve Skaláku u Koupáku
  Historická vrcholovka ze Strážce malebného údolí.
  Jarní oddílový zájezd, tentokrát do Mor. Krasu
  Nabídka pro TJ Ceský ráj
  Rícení skal 2
  Poznámky k videu z Mistrovství CR ve sportovním lezení z roku 1992.
  Report z vánocní oddílové akce
  Clenové TJ
  Nekolik poznámek k hruboskalsku.cz po Výrocní schuzi TJ Ceský ráj (2. vydání).
  NECO K ZAMYŠLENÍ (SNAD)
  Výrocní schuze TJ
  Údržba vrcholových zarízení
  Nový email OVK Hruboskalsko
  27. 9. zahynul Standa Horínek (doplnené vydání)
  SKALÁCKÝ DUATLON
Nekolik poznámek k hruboskalsku.cz po Výrocní schuzi TJ Ceský ráj (2. vydání).


Na výrocní schuzi TJ Ceský ráj došlo i na diskusi k oddílovému webu www.hruboskalsko.cz. Nekteré poznámky naznacily, že je vhodná chvíle pripomenout, jak je hruboskalsko.cz koncipováno, jaké jsou jeho primární cíle a proc je vše tak, jak práve je.

Když jsme nekdy v roce 2003 sedeli s Gomim u "Fešáku" v Meteore (v povznesené nálade po zvlášte vydarené lezbe) a bavili jsme se o necem takovém, jako oddílový web, tak jsme si stanovili základní body, ze kterých jsme vyšli a kterých se dosud držíme.

a) oddílový web bude pojat zejména jako KRONIKA ODDÍLU
b) protože HO TJ Ceský ráj je jedním z nejstarších, ne-li vubec nejstarší, horolezecký spolek v CR, bude použit HISTORIZUJÍCÍ DESIGN
c) bude pojat jako redakcní systém pro CLÁNKY o aktuálních událost a clánky v tématických sekcích (viz. menu na titulní strane).
d) EVIDENCE SKAL A CEST na Hruboskalsko a všeho, co s tím souvisí

Z pocátku si webu nikdo moc nevšiml, v klidu jsme ve dvou vkládali clánky ze šuplíku, fotky skal a cest. Prestože si hruboskalska.cz lidi zacínali zacínali všímat, na výrocních oddílových schuzích se jen konstatovalo, že oddílový web máme a nemusíme  se za nej stydet. Že by nekdo vstal a rekl A nebo B, tak to ani náhodou.

Až pred 2 roky prišel z davu nápad pridat možnost zapisovat ruzné vzkazy typu: "Jedeme do Finale, máme 2 místa volná" nebo "Akce XYZ je na Koupáku v sobotu OD-DO" nebo "Našel jsem NECO, je to na Koupáku". Pridali jsme to a je to celkem hojne využíváno.

Vloni prišel od Radka Meiera a místní OVK požadavek na další modul "Co je potreba vedet a znát, když jedu lézt na Hruboskalsko". Je to tam, a že se to povedlo ukazuje skutecnost, že i další okolní oddíly jak na východ, tak na západ od Turnova, si na své weby neco podobného daly taky.

Pak prišel požadavek na "Tabuli hanby". Je tam a ackoliv to z pocátku nebylo všemi prijato bez výhrad, svuj zrod ustála a jak letošní sezóna naznacila, veci to velmi pomohlo.

Databáze skal a cest byla propojena na Skalní oblasti CR a každý návštevník hruboskalska.cz se muže kdykoliv podívat, co se ke skalám a cestám na Hruboskalsku zapsalo.

Na letošní výrocní schuzi TJ Ceský ráj zaznely dva, tri hlasy, že "Oddílový web je mrtvý, neco se s tím musí zacít delat ...".  Zejména šlo o možnost diskuse o všem a se všemi, což by dle jejich názoru "web oživilo". 

V nastalé vrave (preháním, mnoho lidí dál nerušene pilo své pivko) však stále prevažovalo lehce konzervativní "nechat to tak, jak to je". Musím se priznat, že i já patrím k té skupine "staromilcu" a nerad bych se na hruboskalsku.cz dožil neceho podobného, jako "diskuse" na lezci.cz.

Behem prestávky jsem pak obešel všechny "hlasy" a probírali jsme možnosti co a jak udelat lépe, aby se nepoškodil ráz webu a pritom se web více posunul k tem, kterí mají neodolatelné nutkání se o všem se všemi delit.


Z toho všeho vyplynuly tyto námety, jak hruboskalsko.cz zase trochu posunout:

a) Na základe požadavku OVK pridáme na hruboskalsko.cz speciální modul pro výpisy záznamu Hlášení o poškození jištení na Hruboskalsku ze serveru Skalní oblasti CR a pripojíme možnost prubežne sledovat aktivity v rámci mapování stavu jištení v Oblasti (ríkám tomu Akce 18).

b) Zrevidujeme editaci clánku tak, aby s tím umel pracovat i úplný blb (s odpuštením), postup popíšeme a jako PDF vystavíme + vyzveme všechny kriklouny, aby se zaregistrovali a na veliko zacali psát své clánky. Osobne budu rád za kohokoli, kdo to alespon zkusí, neco jiného je o tom kecat u n-tého piva a neco jiného je to pak skutecne napsat.

c) Tak jako máte možnost zapsat jakýkoliv vzkaz, pridáme možnost vystavit jakoukoliv fotku, která se bude týkat skal, cest, TJ Ceský ráj a jeho clenu.

d) Ke clánkum, vzkazum a fotkám pridáme linky na Facebook ve stylu "To se mi líbí"

e) K Aktualitám, Clánkum, Vzkazum a (novým) Fotkám pridáme možnost "vláknové" diskuse.

Dalším myšlenkám a nápadum se pochopitelne nebráním, když tak se mi ozvete na email.

Zdenek "Zelenej" Strnad

PS - 9. února 2012: 
M. Meier navrhnul více dbát na seznamy clenu oddílu s durazem práve na historii a u významných lezcu mít možnost pridávat krátké texty. Dobrá myšlenka, prihazuji na hromádku úkolu ... myšlenka to není zcela nová (seznam clenu už na webu je), ale bude treba to vylepšit a hlavne sehnat nekoho, kdo se o to bude starat.TJ Český ráj
432 historických fotek


Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2019
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy