Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
0
DO ZRUŠENÍ VYHLÁŠENÉ KARANTÉNY KVŮLI
KORONAVIRU NEBUDOU AKTUÁLNÍ LEZECKÉ
PODMÍNKY ZADÁVÁNYParkoviště v Českém ráji uzavřena!

Z důvodů je porušování zákazu pobytu více než dvou osob na veřejných místech (vyjma členů jedné domácnosti) a nedodržování povinného minimálního odstupu lidí 2 metry je, z rozhodnutí místních obcí, s platností od 1.dubna 2020 do odvolání uzavřena velká většina parkovišť Českého ráje:

parkoviště pod hradem Valdštejn – uzavřeno, parkoviště u hradu Valečov – uzavřeno, příjezdová silnice z obce Ždár do místní části Příhrazy – uzavřeno (vyjma místních) parkoviště, areál U rybníka, Žehrov – uzavřeno, parkování vozidel na vyznacených veřejných prostranstvích v obci Ždár – uzavřeno, Drábské světničky – uzavřeno, centrální i další parkoviště v obci Malá Skála – uzavřeno, parkoviště pod Drábskými světničkami, Dneboh – uzavřeno, parkoviště, Olšina – uzavřeno, parkoviště u Jizery, Mnichovo Hradište – uzavřeno, stání podél silnic, okolí Valečova, Drábských světniček – zákaz, Prachovské skály – všechna parkoviště uzavřena, Riegrova stezka – uzavřeno, parkoviště U Kalicha, Besedice – uzavřeno, parkoviště „u lomu“, Michovka – uzavřeno, parkoviště u bývalých lázní Sedmihorky – uzavřeno.

aktuální stav: ceskymrajem.cz + weby místních obcí, kde jsou i celá znění místních vyhlášek o zákazech

Sobota 4.4.2020 - 8:00
Na území Libereckého kraje jsou uzavřena a kontrolována všechna veřejná parkoviště (kromě výše uvedených se skal dotýkají např. i Frýdštejn, Ještěd, Svojkov, Sloup nebo letiště Hradčany). Stejná situace je i v Ádru, Teplicích nebo v Labáku (viz. Upozornění na omezení parkování v chráněných územích CHKO LP).

PROSTĚ NIKAM NEJEZDĚTE, JEDEN DVA VÍKENDY TO PŘECE JEŠTĚ LZE VYDRŽET!


Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Archiv aktualit serveru hruboskalsko.cz (2014)
2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020,

  Galerie kolekcí historických fotografií (3. vydání)
  Zimní sezona na stene TSC Turnov
  ZAVÍRÁNÍ SKALÁKU 2014
  Skalácký duatlon
  ???
  Skalácký Duatlon a Skalácké prameny
  Petice za záchranu lezení v Meteore
  Vrcholové knížky
  24 hodin Le Prachov
  Topografie skal Jizerských hor z roku 1962
  Historický znak / odznak TJ Ceský ráj (2.vydání)
  Vrcholová kniha z Obrí skály (1965 - 1984).
  Nová možnost reagovat na vzkazy
  Nové cestovní pojištení
  Jan Bukvic (1985): Moje druhé narozeniny.
  Krest knihy - Hrde,tvrde,mazane
  Kolekce skalních mostu, tunelu a oken ve skalách Ceského ráje
  Kobyla, Rakev a Taktovka v historiské fotografii
  Josef Rakoncaj: Himalájská Odyssea
  Hrde, tvrde, mazane!
  Jarní zájezd
  Rocenky HO Turnov 1941-1981 a HO Turnov 1941-1991.
  TJ Ceský ráj - družstvo mládeže 1989
  Zahájení sezóny 2014
  Sokolí a capí uzavírky v Labských pískovcích
  ŠKOLENÍ SPRÁVCU SKAL a PRVOVÝSTUPCU
  BRIGÁDA STENA
Galerie kolekcí historických fotografií (3. vydání)

V pravém sloupci titulní strany najdete novou sekci "Historické fotografie". Zde jsou vystaveny základní kolekce historických fotografií, pocházejích z archivu místních lezcu, které na základe osobních kontaktu shromáždili Bohouš Svatoš, Tomáš Flandera, Zdenek Konrád a další.


Jejich popisky ješte nejsou vždy zcela ucesané, ale to rychle napravíme a pridáme i další kolekce, které jsou již sice zdigitalizované, ale ješte nejsou pripravené pro vystavení na webu.
 
Organizace této nové sekce je zrejmá. Základní jednotkou je historická fotografie, jedna nebo více fotografií pak muže být seskupena do kolekce. Kolekcí se rozumí soubor fotografií jednoho autora nebo osoby, která fotografie sebrala a nese jeho jméno. Klikáním na jména kolekcí v záhlaví sekce mužeme vybrat fotky pouze z jedné kolekce nebo mužeme vybrat všechny kolekce nebo mužeme vybrat jen fotky, které nejsou v žádné kolekci.
 
Vystavování fotek prímo v sekci historických fotografií není otevrené všem, ale jen urceným administrátorum, kterí vedí co a jak. Je ale možné, abyste vaše staré fotky vystavili v sekci "Vaše fotografie", odkud pak mohou být do sekce "Historické fotografie" rízene presunuty.
 
Máte-li nekdo další fotografie, které by dle vás nemely upadnout v zapomnení, kontaktujte prosím Tomáše Flanderku, Zdenka Konráda, Radka Meiera nebo mne. A když pošlete soubory v rozlišení 72px, resp. 94px, horizontální velikosti 500px a formátu JPG s 20% kompresí, tak jsme schopni je vystavit rádove v hodinách.
 
Na záver dekujeme všem, kdo pomohli fotky objevit a zdigitalizovat a pripojuji již obligátní "nedekujeme CHS a jeho historické komisi", která ac požádána, tak nepomohla.

Zdenek Strnad


TJ Český ráj
431 historických fotek


Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy