Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
2
Lezecké podmínky:
Skály mokré,
lezení zakázáno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Archiv aktualit serveru hruboskalsko.cz (2018)
2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021,

  Mše vánoční na Cintorinu
  SEMINÁŘ OCHRANA PŘÍRODY A HOROLEZECTVÍ
  Zimní promítání - změna programu
  Změny v cestovním pojištění
  Připravená VK pro Nadějnou (Žehrov).
  Kalendář Vláďa 2019
  Na Hruboskalsku skončila výjimečná sezóna 2018!
  KALENDÁŘ
  Stěna Turnov
  RADAN KUCHAŘ - 90 let
  Zavírání Skaláku 2018
  Díky lezci.
  Příspěvek Ilče na plaťák
  Trochu hořký závěr POVLu
  VS 80+
  HO MNICHOVO HRADIŠTĚ - 70 LET: Pozvánka na setkání členů a příznivců oddílu - NOVÝ TERMÍN!
  Aktualita
  Školení 2018 - Kacanovy
  Schůze OVK Hruboskalsko 12.9.2018
  VajsCimpl 49
  Rozloučení s Mírou "Bojsou" Dědkem sr.
  Aktuální lezecké podmínky na Hruboskalsku (3. září 2019)
  Prachovská "24"
  Zavírání Skaláku 2018
  Grit, panečku!
  Dětský den TJ Český ráj 2018
  Výročí Skaláku II.
  Skalní muž - 4. aktualizace
  Skalácký duatlon - Skalácké prameny
  Skalní muž - 2. aktualizace
  Aktualizovaná sestava OVK Hruboskalsko
  Aktuální lezecké podmínky - release 2018
  Krátké info z jednání CHKO Český ráj a OVK Hruboskalsko.
  2. kulturně společenský víkend
  Skalní muž se blíží
  Vytloukání, P.P., prvovýstupy v zakázaných oblastech, atd.
  Setesdal 2018
  Vytloukání 2018
  1. kulturně společenský víkend 2018
  Skalní muž 2018
  Valerián Rišik Karoušek
  Odhalení pamětní desky Vlasty a Otakara Štáflových
  testovací ZS - NEMAZAT!
  3-5.3.2018 - Galérka Satana, Zadná Bašta, Ostrva - Jony
  11-13.2.2018 - Javorová dolina, Javorák - Stanislawského žľab - Lenin
  20-21.1.2018 – Javorová dolina – Titanová pasca, Bratislavský led – Lenin
  26-29.12.2017 - Galérka Ostrvy – Zdenál
  Zima 2017-18 v Tatrách
  Výlet na chatu.
  Otvírání Skaláku 2018 (2. doplněné vydání)
  Zájezd
  Zemřel Vláďa Haleš
  ???
  Zlatý cepín 2018
  Jarní lezecký víkend
  Promítání - aktualizace
  32. Výroční schůze TJ Český Ráj
  Členské poplatky na rok 2019
Výlet na chatu.

Slyším jak někde v dálce hraje muzika. Asi nějaká slušná akcička, volume jde pozvolna doprava. Žádná akce to je budík kámo! Kde to jsem, co se to děje, proč zrovna já...? Vstávám do hektické reality a s pocitem trosečníka z Marsu jdu snídat. Na stole vedle prázdných lahví od vína leží nekonečnej seznam co mám nejlépe dneska a hned zařídit. Marně v něm hledám věci jako lezení, maňána, nebo kafe sólo amerikáno. Jsem doma ani ne půl dne, ale všechno co sem prožil v minulých dvou týdnech se mi zdá jako dávná minulost, nebo dokonce sen. Ne sen to naštěstí nebyl. Cestou za splněním seznamu se vzpomínky živě vybavují. Byl jsem přeci ve Španělsku.

La Mussara kapitola 1.

Tradiční jarní zájezd s již tradiční zápletkou v podobě shánění čtvrtého účastníka zájezdu byl naplánován do "Špáňa" od 25.2. do 13.3. Večer před odjezdem dávám  ještě Henrimu info o lezení v Jordánsku kam letos místo Španělska vyráží. Při debatě mi povídá "letos jsem chtěl změnu, přišlo mi to, že už tam jezdíme jak na chatu". Vlastně má pravdu. Cestu už za ty roky dáváme téměř bez nápovědy a scénář je pořád stejný. Navečer smažák v Nýřanech, pak noční nudný Německo, s raním rozbřeskem kafe ve Francii a k večeru zevlink už třeba v Siuraně. Jo je to trochu dál než na chatu v Ádru, ale po několika opakováních dost podobný. Vyrážíme 25.2. ve složení já, Franta, Martin a Pankáč, který bere svou dodávku Das auto. Těch povinných cca 1.900km uběhlo celkem pohodlně a vlastně i rychle. Cestou vzpomínám na to když si Kovi při první návštěvě v roce 1995 s pokřikem na Španěli zapálil na Pyrámu první startku a pak následovala dvou denní nonstop jízda napěchovanou stodvácou v zákrytu kamionů. No a když jsme po dvou dnech sjeli ze stoosmdesátýhotřetího kruháče a Kovi típnul asi šedesátýho vajgla, začalo se lízt. Od tý doby jsem byl ve Španělsku ještě desetkrát, navštívil už víc jak třicet oblastí, ale těšil jsem se tam samozřejmě i letos.


  Franta v Chorreras -Chulilla.

Přistáváme v La Mussaře. Obhlídka skal, velké plány na zítra, únava a hajdy na kutě. Předpověď počasí není moc dobrá, tak pro jistotu roztahujeme plachtu. V noci do hry vstupují zřejmě utržené antarktické gely. Ráno odhadem tak mínus 5 a sníh. Voláme Ríšovi do Chulilli. Tam prý jen prší. Balíme a přesouváme se k Valencii. Azyl nacházíme v altánu. Početná pohodová Česko-Slovenská partička a konečně už i to víno trochu zlepšuje náladu. Další den odpoledne už konečně lezení. Je to mezi dešti, dost chladno, ale lezeme. Na první cestě si pro zpestření odlamuju slušnou část nehtu, no to se taky moc nepovedlo. Potkáváme další známé tváře a počasí se začíná pozvolna lepšit, přesouváme se za nimi na Czechhill za vesnici. Najíždíme na Španělský model pohoda, ale kvůli nejistotě počasí lezeme raději každý den. Ve skalách bez nácviku OnSajt je přeci jen jeden. Popisovat lezení v Chulilli nemá cenu. Pro mě osobně jedním slovem paráda, kdo byl ví a kdo ne doporučuji. Vybere si určitě každý, klasifikace"příjemná", ale samozřejmě ne u všech cest. Jo a taky se povídá, že je to tam málo převislé. Nezbývá než vyzkoušet. Jeden večer na tábořišti nám Mauglí pouští film. Na noťasu už jsem produkci zažil, ale plátno na dodávce a dataprojektor je jiná liga. Uvidíme za rok třeba i s 3D brýlemi. Lezeme, lezeme a zájezd se pozvolna překlopil. Počasí se lepší i u Tarragony a my plánujeme cestou zpět ještě znovu zastávku v Mussaře. Z Chulilli odjíždíme za asi nejlepšího počasí zájezdu, tak se cestou zastavujeme i u moře. Bohužel navečer v Mussaře déža ví, chladno, déšť a vítr. Ráno naštěstí lezitelno. Materiál je tady podobný francouzskému Buoux. Pěkně jsme zalezli a večer dokonce oheň. Poslední den ještě odškrtáváme jeden odlehlý sektor a balíme.