Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
0
DO ZRUŠENÍ VYHLÁŠENÉ KARANTÉNY KVŮLI
KORONAVIRU NEBUDOU AKTUÁLNÍ LEZECKÉ
PODMÍNKY ZADÁVÁNYParkoviště v Českém ráji uzavřena!

Z důvodů je porušování zákazu pobytu více než dvou osob na veřejných místech (vyjma členů jedné domácnosti) a nedodržování povinného minimálního odstupu lidí 2 metry je, z rozhodnutí místních obcí, s platností od 1.dubna 2020 do odvolání uzavřena velká většina parkovišť Českého ráje:

parkoviště pod hradem Valdštejn – uzavřeno, parkoviště u hradu Valečov – uzavřeno, příjezdová silnice z obce Ždár do místní části Příhrazy – uzavřeno (vyjma místních) parkoviště, areál U rybníka, Žehrov – uzavřeno, parkování vozidel na vyznacených veřejných prostranstvích v obci Ždár – uzavřeno, Drábské světničky – uzavřeno, centrální i další parkoviště v obci Malá Skála – uzavřeno, parkoviště pod Drábskými světničkami, Dneboh – uzavřeno, parkoviště, Olšina – uzavřeno, parkoviště u Jizery, Mnichovo Hradište – uzavřeno, stání podél silnic, okolí Valečova, Drábských světniček – zákaz, Prachovské skály – všechna parkoviště uzavřena, Riegrova stezka – uzavřeno, parkoviště U Kalicha, Besedice – uzavřeno, parkoviště „u lomu“, Michovka – uzavřeno, parkoviště u bývalých lázní Sedmihorky – uzavřeno.

aktuální stav: ceskymrajem.cz + weby místních obcí, kde jsou i celá znění místních vyhlášek o zákazech

Sobota 4.4.2020 - 8:00
Na území Libereckého kraje jsou uzavřena a kontrolována všechna veřejná parkoviště (kromě výše uvedených se skal dotýkají např. i Frýdštejn, Ještěd, Svojkov, Sloup nebo letiště Hradčany). Stejná situace je i v Ádru, Teplicích nebo v Labáku (viz. Upozornění na omezení parkování v chráněných územích CHKO LP).

PROSTĚ NIKAM NEJEZDĚTE, JEDEN DVA VÍKENDY TO PŘECE JEŠTĚ LZE VYDRŽET!


Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Archiv aktualit serveru hruboskalsko.cz (2020)
2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020,

  Koro opatření ve Skaláku
  Akce v příštím období
  Zlatý cepín 2020
  Zlatý cepín
  Zimní promítání III
  Samolepky TJ ČR - aktualizace
  Jarní oddílový zájezd- Kácov na Sázavě
  Kalendář akcí na r. 2020
  Zimní promítání II
  Zemřel Zbyněk Ledabyl
  34. výroční schůze
Horotábor Skalák 2019

Loňskou zimu jsme s dětmi chodili popolézat na Jablonecký Makak. Při debatách s Frantou a Ilonou se probírala i myšlenka letního lezeckého tábora pro děti. Slovo dalo slovo, do projektu jsme zapojili další kamarády a díky jejich podpoře nadešel 4.srpna v Sedmihorkách na Turnovské den D.

 

Přiznám se, že týden před akcí jsem měl trochu obavy jak to zvládneme a obstojíme. Poslední noc jsem toho moc nenaspal a jak se nakonec ukázalo nebyl jsem sám. V plánu byla celotáborová hra, ale nakonec jsme jen drželi nějakou osu na téma filmu Jak dostat tatínka do polepšovny a program upravovali ze dne na den, hlavně s ohledem na počasí. Děti se nejprve učily navazovat a slaňovat. Pak podle "výkonnosti" probíhalo lezení . První dva dny jsme lezli ve Skaláku. Na středu zapršelo a tak jsme vyrazili na výlet po vyhlídkách a jeskyních. Den byl zakončen stezkou odvahy a nocí v bivaku. Ve čtvrtek se děti zdokonalovaly v uzlech a odpoledne byla lanovka v Malebném údolí. V pátek byl přesun na Bezděčín a intenzivní lezení. V sobotu jsme pro déšť stihli už jen malou procházku a slaňování. Neděle byla ve znamení úklidu a debordelizace chaty, zakončení, medaile a předání rodičům.

 


Během tábora se děti vzdělávaly nejen v lezení a věcí kolem něho, ale také ve zdravovědě. Na tohle téma připravil náš táborový lékař Tatuš tak zajímavou přednášku, že jsme ji se všetečnými dotazy dětí za jeden večer ani nestihli a museli jsme ji dokončit další den. Díky piánu a saxofonu měly děti  parádní budíček před každodenní rozcvičkou a večer spolu s dalšími vlastními nástroji byla muzika. Hry a soutěže na žebříku, lajně, kolíkovaná a hajzlbába vyplňovaly další program stejně jako trampolína a bazén na Koupáku. Takže si to děti užily i bez mobilů a tabletů a týden utekl jako voda.No a co dál. Při zhodnocení jsme se na základě pozitivních ohlasů od dětí dohodli v této aktivitě pokračovat. Příští rok je na programu Tisá. Doufejme že bude méně vos. Nakonec bych chtěl poděkovat všem kteří se na bezproblémovém chodu tábora podíleli, Iloně, Kláře, Helence, Fandovi, Honzovi, Gumofkovi, Tatušovi a všem ostatním, kteří ho nějak podpořili. Dík.

BojsaTJ Český ráj
431 historických fotek

Foto: Milan Meier, Passau 1969.

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy