Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
Lezecké podmínky:
Skály místy mokré,
lezení podmíněně povoleno!

15. 7. 2018
Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
484 vašich aktuálních fotografií
Aktuality a novinky

Vzkazy
Hoj ! Ve slanaku na Julii jsem dnes rano nasel presku ! Za popis vratim odevzdam ! A particka co lezla Svatosovu na D. asi nechala dole dlouhou smyci s uzlem ! Pavel. 777321616
Pavel, 15. 7. 2018, reakce

Ahoj.. 

V hodinách pod 1.k.na 9.symfonii na Lebku je vosí hnízdo.. 

Není jich tam moc,  ale jsou tam.. 


Jarda, 11. 7. 2018, reakce

Tuto sobotu od 12h opet festival na Klokoci. Tak po lezeni/boulderingu dorazte za kulturou!


Pokrys, 11. 7. 2018


Takzvaný Klokočský námrd
Gumofka, 12. 7. 2018

Klokonámrd je spravně
Gorbi, 12. 7. 2018

Pro Gorbíka GloGloNámrd
Gumofka, 12. 7. 2018

To je pro všechny nebere!!!!!!
Gorbi, 12. 7. 2018

Gorbi, tys už zahájil?


bobin, 12. 7. 2018

další reakce

2. kulturně-společenský víkend

Kdy:       20.-22.7., v pátek cca od 18:00

Kde:      Turnovská chata

Co:         Pátek – 19:00 Ruda Hancvencl divadlo (i pro děti) + písničky; Sobota – 19:00 překvapení + opíkačka

Co dál:  zajištěno točené pivo Svijany 11° a sladké i slané občerstvení, přespání možné na chatě, hudební nástroje s sebou a když něco uklohníte, určitě se to sní :)


I & K, 11. 7. 2018, reakce

DRAČÍ ZUB / Kauschkova hrana - u prvního Q je nějaký naštvaný bodavý hmyz, cesta pro otrlé včelaře... :-)


Littlefox, 8. 7. 2018, reakce

Ahoj, dnes (3.7) jsem pod Břízkou u stromu nechala stříbrný prstýnek s modrým smaltem. Prípadného nálezce moc ráda odměním. Lucie 605134725 Děkuji moc


Lucie, 3. 7. 2018, reakce
Savana. PRO ČLENY ODDÍLU.Mám u sebe nový oddílový trička. Kdo chce nechť si ho vyzvedne osobně u mě. Taky hele žádný rezervace neberem.Platí kdo dřív přijde ten dřív mele. Vyjímku má Síťofka Pač je přezpolní a je to oddílový zlaťák. Joo a Klárka tam vybrala i fešné pro oddílový kočičky. Cena okolo 200 za kousek. To to je první omezená várka. Pak se dodělají další. Telefon 731706123 s pozdravem Gumofka
Gumofka, 3. 7. 2018, reakce

Zdar, dneska na Lebce nalezeny pánské lezačky. Tel na mě 605297360.


Dejf, 1. 7. 2018, reakce

Kulturně společenský víkend

Páteční hudební okénko otevřel famózní smyčcový kvartet s významnou oporou z Kurovodic (snad se ještě někdy nechají ke kulturní osvětě lezců umluvit). Následovalo duo Ciorba s osmdesátkovými hity a protestsongy, které publikum nejen rozvlnily, ale i rozezpívaly. V závěrečném představení Šoumen nešetřil kytaru, hlas, elektroakustickomechanické náčiní ani přilehlou houpačku.

Sobotní večer pak pod palbou častých přeháněk zahnal přišedší umělce pod střechu chaty. Tatuš rozbíhal prsty po piánu, Magnusek, Krejčus a Síťofka po strunách kytar, Terka po klapkách saxofonu a Pankáč tak nějak po všem, na co narazil :)

Speciální dík všem, co zahráli, zazpívali nebo donesli ochutnat z vlastní kuchyně!

Rády jsme vás viděly, děkujeme a těšíme se na vás 20.7.!


Ilona & Krys, 25. 6. 2018, reakce

Dračí Zub, cesta Kauschkova Hrana -> u prvního kruhu je včelí hnízdo.


Adam J., 23. 6. 2018, reakce

Ahoj, asi jsem o víkendu nechal pod Orlojem lezky. Pánské miury, velikost cca 41, docela zachovalé. Kdo byste je našel, prosím, napište mi na vit.dolejsi(a)gmail.

Dík!


Víťa, 20. 6. 2018, reakce

Ahoj, dnes 18.6. jsem ulovil na vršku skály ,,Cikáně" lezačky. Zřejmě dámské, za popis rád vrátím.  


Zdenčán, 18. 6. 2018


Ahoj, botky tam včera asi v euforii zapoměla moje milá. Dej na sebe prosímtě kontakt, nebo napiš na venovo@email.cz

Díky.


VencaŠ, 18. 6. 2018

Ahoj tak mi brnkni na 733 534 285.


Zdenčán, 20. 6. 2018

další reakce

V normální cestě na Opozdilce (a tím pádem ve spádnici slanění) je v díře cca 3m nad zemí, před začátkem sokola, vosí hnízdo. Jsou zalezlé uvnitř, ale případné návštěvníky vylétnou přivítat :) 


Adam Z., 15. 6. 2018, reakce

Fotky z lezení na hruboskalsku.cz bylo možné poslat buď do skupiny fotek "současných" uprostřed HomePage nebo "historických" v pravém sloupci HomePage. Čas od času si lidi nepřečetli ani popisky polí pro vkádání a fotky současných aktivit byly najednou zašité někde mezi fotkami historickými ... a začalo se nejlovat, že to jako nejde. Tak jsem to změnil tak, že se všechny fotky automaticky označují jako "současné" ... nelze tedy udělat chybu a doufám, že bude klid.


zs, 15. 6. 2018, reakce

Vyšla kniha horolezeckých povídek Františka Skopíka z období, kdy byl chatařem na Téryho chatě ve Vys. Tatrách.Kniha se jmenuje UPŘENOST. Vydalo ji nakladatelství Basta a lze ji objednat na e-mailu nakladatelstvi@karmasek.cz


Verich, 11. 6. 2018, reakce

Ahoj, dnes (10.6.) jsem v údolce na Maják posbíral 2 presa a jednu smyčku. Majiteli rád vrátím. 737 212 708


Laca, 10. 6. 2018, reakce

hudlaj,streda 13.6 praha ,na slamniku harmasan+soumen.zab nudu a prijd


soumen, 10. 6. 2018, reakce

Kdo nechal lezečky a karabinu na Večerní vedle Sfingy si je může po domluvě vyzvednout. Telefon 604 490 366 


Míra, 8. 6. 2018, reakce
Ahoj,v sobotu jsem zapomněl pod netopíří spárou lezky a šťáradlo.už je někdo odnesl.tímto bych chtěl požádat nálezce o navrácení:-) Odměna jistá .Díky Zdenda 728794272
, 4. 6. 2018, reakce

Děkuji Bojsovi za obsáhlé vysvětlení. Proti uváděným argumentům se toho moc na namítat nedá. Pravidla musí být jasná a jejch dodržování a vymáhání také. Jenom nerozumím tomu, proč mě pejorativně nazývá uctívačem?? To že někoho znám cca 50 let (jako mnoho jiných z té generace) ještě neznamená, že jsem něčí uctívač. Je to citlivá problematika a zajímal bych se stejně i kdyby se jednalo o "Frantu Flintu". Je to problém v obecné rovině.


Milan Vítr Doubner, 4. 6. 2018


Ahoj Milane,

není v tom proti tobě nic osobního. S pár takovýma jsem už ale mluvil a  když jsi navíc ve spojení s P.P. použil slova logika, úcta a slušnost napsal jsem to holt takhle v domění že jsi jeden z nich. Logika v jeho jednání už dávno žádná není (nebyla nikdy) a já osobně k němu s úctou a slušností rozhodně nevzhlížím. Za mě i jeho nedávné ocenění od ČHS je za to co vyvádí velká fraška. Omlouvat se ti ale nebudu. Je to jak nedávno na webu SO s Martinem S. Bylo by určitě lepší než příště rozpoutáš na webu další zbytečnou diskusi něco si o tom zjistit. Klidně mě kontaktuj až budeš mít o něčem zase pochybnosti, nebo se zastav a dáme řeč. Bude to určitě lepší než si tady dopisovat.

Měj se.

Bojsa


, 4. 6. 2018


, 6. 6. 2018

To že to je (a vždy byl) samorost víme asi všichni a že měl problémy s autoritami ostatně je také věc známá více než dost. Je asi jasné, že už se nezmění (zda bohužel nebo bohudík ukáže až čas). Spíš by mě zajímalo, čím hnul tolika lidem žlučí. Asi se to nebude týkat jen nesprávného osoazování jištění. Na jednu stranu je zde obraz ikonické osobnosti s fylozofickým nádechem a na stranu druhou obraz podvodníka který nerespektuje nic a nikoho. Kde je tedy pravda?


Dan Poul, 6. 6. 2018

Jules Winnfield: Víš, jak říkaj ve Francii čtvrtlibráku se sýrem?
Brett: Ne.
Jules Winnfield: Řekni, Vincente.
Vincent Vega: Royal Sýr.
Jules Winnfield: Royal Sýr... Víš, proč tomu tak říkaj?
Brett: Asi... Asi kvůli metrický soustavě...


Q. Tarantino, 6. 6. 2018

další reakce
Ahoj je možné lézt na masiv čertovy ruky?nebo zde platí omezeni
Petan, 4. 6. 2018


lezení možné od 1.7


Paďas, 5. 6. 2018

další reakce
U prvního kruhu cesty Kauschkova hrana na Dračí zub včelí hnízdo.
Vaisik, 2. 6. 2018, reakce

Vytloukání 2018"   Myslím, že k lezcùm minulých generací by se mělo přistupvat s úctou. Výměna nevhodného jištění je samozřejmě v pořádku, ale rušení cesty proto, že tam je špatný kruh ?!? To by se pak museli zrušit všechny cesty z období před válkou, protože tehdy se kruhy osazovaly do dřeva. Nemá to logiku ani elementární slušnost.


Milan Vítr Doubner, 2. 6. 2018


Myslím ze ani lezci minulych generací by nemely byt nedotknutelni. Bohuzel ne vzdy plati ze cim starsi tim soudnejsi. On bude dal osazovat do svych cest srot a nekdo dalsi to po nem ma chodit ve volnem case prejistovat? Logika je tady snad jasna ,,Doba osazování fixního jištìní co kdo kde ve stodole sehnal už dávno minula. Tohle v dnešní dobì nebude tolerováno.,,


VencaŠ, 2. 6. 2018

Vím, že Milan Vítr Doubner jezdí k nám na oddílovou chatu, tak mùže přiložit ruku k dílu a začít PP-dříky vyměňovat. Předpokládám, že po třetím o PP prohlásí něco jako "ten blb" a pojede domů do Prahy. A doufám, že pak už bude zticha.


zel, 2. 6. 2018

Ahoj Milane,

tak pro tebe a případnně i pro další uctívače P.P. ještě jednou a pomalu. Cesty které se mu dnes po vytlučení ruší nejsou ani čtyři roky staré. P.P. byl na to několikrát upozorňován !!! Dokonce dostal ZDARMA dobré kruhy do olova na výměnu, ale asi nemá tak dlouhý rourák. Dnes už se více jak deset let kruhy lepí, nebo někdo ze starých zásob temuje pořádné sekčáky. Jeho dříky ( ty kratší mají 12cm!!!) se na Hruboskalsku v dnešní době prostě osazovat nebudou tečka. ČHS nabízí dost vhodného fixního jištění za velmi přijatelné ceny a pokud máš pro P.P. slabost, tak mu prosím tě nějaký kup. Na logiku se zeptej P.P., který tyhle hovadiny dělá zcela vědomě a záměrně nejen na Hruboskalsku. Taky se ho zrovna zeptej proč to na Kazbeku zapsal do vrcholovky tak, aby to vypadalo že to dělali Němci. Tyhle novější prvovýstupy po něm přejišťovat nebudeme a pokud tam není fixní jištění cesta se ruší. To by tady pak mohli dělat prvovýstupy i ostatní s nějakým šrotem a OVKčko by to pak nich měnilo? Hovadina co myslíš. Cesty z doby kdy se dávalo co kdo sehnal se samozřejmě přejišťují a neruší a to i od P.P. Nemíchej tady jablka z hruškama. Sám jsem těch jeho šestihranů s pětimilimetrovým drátkem a podobně vyměnil celkem dost. P.P. si bohužel celý život dělá co chce a  nic nerespektuje. Je to jeho volba, pak se ale nemůže divit že se sním holt jedná takhle. Stejný postup samozřejmě platí pro kohokoliv jiného kdo nebude respektovat dnešní standard. Jo a na závěr ještě o tý slušnosti. Proto aby se s člověkem jednalo slušně, nějaké přelezy nebo "těžké" prvovýstupy (zpravidla jen ve své době) bohužel nestačí. Za mě osobně nulová tolerance a velká pochybnost o stylu a čistotě některých zrušených prvovýstupů.

Měj se.

Bojsa


, 2. 6. 2018

Je to tak, jak Bojsa píše. Na HS máme dva akutní problémy: PP a divoké německé prvovýstupy v zakázaných oblastech.

Prostor pro nějaké přesvědčování a vysvětlování už opravdu není, v tomto směru jsem udělali, co jsme mohli, moc to nepomohlo, a tak nyní přitvrdíme a uvidíme.


zel, 2. 6. 2018

Souhlas s místními. Cesta která je udělaná bez respektu k pravidlům a bon tonu do skal v tradiční oblasti nepatří. A je jedno, kdo jí udělal.  To, že tam takový cesty nejsou je přesně to co tu oblast činí vyjímečnou a byl bych rád, kdyby to tak zůstalo. Takže klukům jen velký dík.
 


HonzaC, 4. 6. 2018

další reakce
Zdarec, v neděli jsme našli ve Skaláku pod Trůnem smyčku s karabinou. Za popis vrátíme. Míra Tel: 774287616
Prcek, 29. 5. 2018, reakce
V údolce na Kápla je dvojité hnízdění!
, 27. 5. 2018, reakce

Pod slaněním na Káploj je hnízdo s 5-ti vejcema asi poštolkovejma, tak buď tam nelízt anebo rychle kolem dolů.Pták je taky  na Dominštajnu na dolezu Maškovky.Ostatně mám pocit , že jsou snad na všech kopcích.


emjan, 21. 5. 2018, reakce

Na Durangu v jižní cestě pod předvrcholovým balkónem pravděpodobně hnízdí poštolky.


Pepa, 15. 5. 2018, reakce

PARADAJS CROSS - z důvodu nepřízně počasí se přesouvá na 9. 6. 2018.


Jiřik, 11. 5. 2018, reakce

Ahoj, v úterý uletěla ve větru dcerce při prohlížení vrcholovky na Zelenáči první stránka s nákresem cest (už byla vytržená). Dole jsem ji pak nikde nenašel a tak ani nevrátil. Omlouvám se za to a při další návštěvě jsem ochoten ji doma vytvořit a do vrcholovky ji zanést a vlepit, ale protože do Sedmihorek jezdím tak 2x ročně mohlo by to trvat. Mohl bych poprosit někoho z místních, aby naši chybu napravil? Děkuji.

Jo a na Blatníku nebyla vrcholovka vůbec.

Hore zdar.


Milan, 10. 5. 2018, reakce

Ahoj, kdybyste se někdo chystal na Maják, tak tam vemte tužku. Tamní už se krátí.


Bára, 9. 5. 2018, reakce
V sobotu jsme na Ottovkách nahoře u slanění našli 3 smyčky. Zapomnětlivci rád vrátím za popis. 724002537
Hony, 8. 5. 2018, reakce
Na Kauschkeho hraně a v severní stěně dračího zubu je hnízdění, teď jsem napočítal 2 hnízda tak by bylo dobré tam nelézt.
Paďas, 8. 5. 2018, reakce
Ahoj, Nevíte někdo jak dopadl horolezec který dnes spadl z malého Mariáše a co se tam přihodilo stalo ?
Přítel, 5. 5. 2018


Ahoj, lezec (Slovák) je na chirurgii v liberecké nemocnici po operaci otevřené zlomeniny a teď čeká ještě na jednu, další vážná zranění nejsou. Lezl prý nějakou čtyřku, ve které v prvních pár metrech provazoval dvoje hodiny, pak mu to prý uklouzlo, hodil a všechno vyrval. Co vím, tak na písku prý moc zkušeností nemá, byl snad podruhé. V nemocnici si ještě pár dní pobude, než ho pustí, nohu má min. na 8 týdnů. 


Romča, 9. 5. 2018

Lezl cestou Šikmá a vylitnul nahoře kde dojdou vyšlapané schody.
Pit, 9. 5. 2018

Ať je brzy zdráv, bez následků a s úsměvem v Ráji
Kamil, 11. 5. 2018

další reakce

Čau, lezl jsem Poslední sbohem na Ohradu (krásná cesta, doporučuju), jen by to chtělo na tenhle předvrchol osadit dobírák, nebo spíš slaňák. Jako dá se dobrat za ten roxor (borovičku nedoporučuju) a dolů seskákat komínama, ale polovině našeho dvoučlennýho týmu se to moc nezdálo. :)


Michal "Bárty", 24. 4. 2018


Asi s tím něco uděláme. Lidi jsou dnes jiní, nedolézají na vrchol ke knížce, slaňáku.


R.M., 24. 4. 2018

No ale stejně musíš na tom předvrcholu dobrat. Tam ale není moc za co.


Michal "Bárty", 25. 4. 2018

Jo to je pravda, tam jsem kdysi řešil podobnej problém... myslím, že jsem přelezl na vrchol a pak si natáhl dlouhatánskej fix zpátky na hranu předvrcholu.


Kuře, 26. 4. 2018

další reakce
Ahoj. Lidi prosím vás pouzivejte mozek při lezení ve skalaku. Ač nejsem místní tak si velice vážím mistni nadhery a hlavne borců co zde tvorili cesty. Proč si lidi nepřečtou doporučený styl lezení na tak mekem piskovci. Nebo lezt RP 5 přes tri kruhy a brousit skalu dokola je normalni do prde.... To jsem měl zase žilu. Za starych času by dostal frajer uzlem přes záda😜
Radek, 23. 4. 2018


Ahoj Radku,

lepší poučit (uzlem přes záda) přímo na místě. Tady už se tvoje připomínka lehce mine účinkem.


M.Tregler, 23. 4. 2018

Já si dovolila upozornit, že rybařit ke kruhu v mokrý Údolce na Kapelníka je prasárna. A pak jsem se bála, že budu mít nakakáno v batohu a to množství sprostých slov co jsem schytala, se do teď snažím zapomenout.


š., 23. 4. 2018


, 23. 4. 2018

Pokud tam někdo brousil na toprope, a ještě ti nadával, tak se třeba příště zkus poohlídnout po pár lidech ve flanelce, kteří by mu/jim to tím uzlem přes záda vysvětlili...


Z., 23. 4. 2018

Pro š.: Skutečně jsi měla někoho sehnat nebo alespoň vyfotit a poslat. Tabule hanby je nyní prázdná.

 


JJ, 24. 4. 2018

Ono to je těžký kdy žněkomu rekneš pod skalou ahoj a on na tebe kouka jak trubka. Ani tak malo jako zdravit se ve skalach se na te překližce nenaučili. He mi z toho smutno. Ahoj.
Radek, 25. 4. 2018

další reakce

Savana!

Letošní CVOK v Dubských skalách se uskuteční již nejbližší víkend 27. - 29. dubna. Místo startu - Bouda v Střezivojicích, jako obvykle. Více info zde:

http://www.2i.cz/i/ZPTbD

Přihlášky na tatuss@seznam.cz či 775561833. 

Reportáže z ročníků minulých pro naladění zde:

http://horoklub.me.cz/2016/cvok.html

http://www.homh.cz/products/cvok-2017/

 

Tatuš


Tatuš, 23. 4. 2018, reakce
Prihrazy Mušle hnízdo sršní vedle hrazdičky pod slaňákem v posledním chytu na normalce
Honza, 23. 4. 2018, reakce
Draci vez, draci stena varianta, nad 1.Q hnizdeni.
Zdenny, 22. 4. 2018, reakce
Ahoj, na Podmokelské je mokrá knížka a je v docela špatném stavu.
Ňéma, 21. 4. 2018


Dik za info, knǐžka byla snesena na vysušení a opravu. Podmokelská aktuálně bez třidnice.
Mg, 22. 4. 2018

další reakce
Mnich, Severozápadní stěna, vrcholová hlava - hnízdo ptactva!!
Majda, 21. 4. 2018, reakce

Savana!

Už se docela množí dotazy na "Kulturně společenské víkendy" na Turnovské. Takže:

ANO, BUDOU

1. termín - 22.-24. června

2. termín - 20.-22. července

Kulturní program je zajištěn na pátky (šou Paola aka Šoumena, otřelé hity v neotřelém podání Ciorby, něco houslové klasiky od Dity, lidový všeuměl Ruda), sobota volná zábava u ohniště s přesahem do neděle. Občersvtení bude zajištěno včetně točenýho piva.


Ilona & Krys, 18. 4. 2018


juj! :)


Paďas, 19. 4. 2018

další reakce

Budiž nový Onsajt s Jonym!

https://blog.hanibal.cz/onsajt/jony/


Jan, 10. 4. 2018, reakce

Čau lidi při nedělním kochání se skalákem jsem si nechal průvodce pod zlatou vyhlídkou u nástupu n.c.tak kdyby šel někdo kolem a hodil mi ho třeba na koupák byl bych vděčný


jirka, 9. 4. 2018, reakce
Ahoj, shrnutí brigády od Gomiho máme, tak já taky s krátkou rekapitulací večírku v Kacanovech: 500 piv 5l rumu 2,5l zelený 1 l meruňky 0,5l Alpy francovky Dobrá práce...zřejmě slušnější oddíl... Díky Ilona
Ilona, 8. 4. 2018, reakce

Ahoj,knížku budu mít od Krys a tak dík.J


Jiří Unger, 11. 3. 2018, reakce

Ahoj.Má někdo náhodou knížku od Simona Mawera - Pád.Jedno jestli v češtině nebo slovenčině.Rád bych si ji přečetl.Díky předem.tel.732 805 092  Jiří Unger


Jiří Unger, 10. 3. 2018, reakce

PARADAJS CROSS 2018

Udělejte si včas poznámky do kalendářů a deníčků, než se Vám tam namotá něco jiného. http://www.homh.cz/news/paradajs-cross-2018/


Jiřik, 25. 2. 2018, reakce

Mouchič pořádá dětský horolezecký tábor Sedmiskal. Letos se koná od neděle do neděle a to v termínu 29 července až 5 srpna. Dá se to dohledat na FB. Přihlášky do konce března na mouchic@seznam.cz , nebo 604 399 377


Vorel, 21. 2. 2018, reakce

C.C. KOUPÁK 18

Tento "elitní" spolek se nedávno v tichosti stal plnoletým. Aby té tichosti ale nebylo příliš bude 17.února na Turnovský cca od 17.hod. sraz členů,všech příznivců a kdo ví třeba i nových posil. Muzikanti vezměte instrumenty.

Bojsa


, 4. 2. 2018, reakce

Vrcholovka Tabu.

Díky Jirkovi Tomanovi z Kacanov, který ji našel a usušil byla zachráněna. K zápisům zbývají necelé tři stránky a to je v dnešní frekvenci přelezů ještě asi na dva roky. Bohužel zase k dalšímu poškození došlo a protože taky nechceme, aby skončila v nějaké soukromé sbírce v DDR, bude dána do oddílového archívu. Zdeněk Konrád zařídí přefocení polsledních let a přidáme je k prohlížení na náš web. Novou důstojnou vrcholovku zařídí Jimmy. 

Bojsa

Vrcholovku vyrobil Joska Smitka a byla původně vedle na Spáraři. Když Radan Kuchař udělal Tabu asi neměl co tam dát, tak z ní odstranil úvodní listy, přečmáral nápis na první straně a dal ji na Tabu.


, 4. 2. 2018, reakce

Dobrý den,

dokáže mi někdo prosím poradit, kde bych sehnala originální vydání knih od Rudolfa Kauschky:

1) Wandern und Klettern

nebo

2) Sang aus Iserwäldern

Děkuji moc za info!

ON


ON, 2. 2. 2018


občas, ale opravdu jenom občas v nějakém antíku, ale za nehoráznou cenu, a to se týká jen té Courandy a lezby, ty básničky ani náhodou, protože v Čechách se nachází jenom velmi omezené množství kusů. Dobrá zpráva je, že ty básničky jsou přebásněny do češtiny (použil jsem sloveso přebásněny, nikoliv úpřeloženy) a ve velmi brzké době vyjdou knižně - pokud mám dobré zprávy vlevo německy, vpravo česky.


V"H"V, 13. 2. 2018

tak musím ještě doplnit informaci o omezeném počtu knížek od Rudly v Čechách, především těch s básničkama. Jejich počet v Čechách dokonce  roste (byť jenom pomalu). A dokonce asi nemají v Německu takovou cenu, jakou by měly v Čechách- regionu liberecka. Na těch internetech jsem právě koupil velmi zachovalý výtisk Sang aus Isewrwäldern, prakticky v neporušeném stavu - přišlo to dnes poštou ze Západního Německa. Jako bonus je ručně psané věnování, signováíno Rudlou.

Vymezil jsem té knížce ve své knihovně čestné místo v sekci"německy psaná literaturaů - je tam opravdu ve velmi dobré společnosti


V"H!V, 16. 4. 2018

Dekuji moc za info! Ten uz mam taky 😊 prodal byste nejake originalni vytisky se stejnou tematikou ci od stejneho autora z Vasi pekne sbirky? 😊 ON
, 7. 5. 2018

další reakce

Kdo má zájem o fotky z výstavy Horo Retro v Liberci v Lidových sadech, může se k nim dostat na tomto webu: 

 

http://www.hororetro.webzdarma.cz/main.html

Jirka 


Jirka Stanislav, 24. 1. 2018, reakce

Skalní muž se blíží

První termín je už za měsíc, 11.8. Propozice jsou k nalezení o kus níž (odkaz). Dřevařský plac u hlavní silnice je vylepšený závorou, takže s parkováním to tam nebude žádná sláva. A radši znovu připomínám, že pitná voda tam nikde neteče. Přihlášky mám zatím dvě, tak se těším na komorní akci :-)

   Magnusek

Setesdal 2018

Kdo neví, tak Setesdal jsou kompaktní žulové megaplotny v jižním Norsku, je na to slušný průvodce (koupit se dá třeba na Amazonu) a zavrtané fixní jištění je bezpečné a z kvalitního materiálu (že je daleko od sebe, je jiná věc). Jde o hodně specifickou oblast, zvláštností bych to přirovnal k Meteoře, kde se zase leze jen po "kobzolích", což je tedy taky unikátní.

Na doporučení Gomiho začínáme tím nejlepším, co zde je, sektorem Loefjell. Není přímo v údolí, ale na kopci trochu bokem, ale o to více žulové stěny vyniknou. Přijíždíme večer a jdeme to hned prohlédnout, stěna je široká kilometr a půl, dole hafo jednodélkových cest s nýtky po dvou metrech, ale to nás nezajímá, my jsme přijeli na vicedélky v centrální části, která je celkem příznačně nazvaná Bigwall

celý článek

Vytloukání, P.P., prvovýstupy v zakázaných oblastech, atd.

Poslední dobou to vypadá, že většina lidí místo lezení  sedí u počítače a píše zasvěcené komentáře. Vyjadřovat se k některým příspěvkům v sekci vzkazy, které se velmi podobají  "kvalitním" debatám na lezci.cz, považuju za ztrátu času. Komentovat slaňování z dříku snad ani nemá smysl, spíše je zarážející, že se tím ten trouba ještě chlubí a shání matroš.

P.P. měl nadstandardní přístup, jednal jsem s ním několikrát a měl možnost napravit některé věci (např. vyměnit samo domo krátké dříky), pokaždé mě slíbil modré z nebe, ale nesplnil vůbec nic. Problémy s ním byly vždycky a všude kde působil. Je to exot, domluva s ním není možná a za naprostou většinu problémů si může jen on sám. Dále se sním bude jednat stejně jako s ostatníma.

Vytloukání "závadných" cest probíhá průběžně a zdaleka se netýká pouze P.P.

Loni byla vytlučena nová cesta na Kozlovech, kde byl kruh osazen do stávající cesty. Minulý týden byla po dohodě s CHKO vytlučena cesta a projekt na Pleskotech, kde je dělání nových cest zakázáno, kruhy byly nevyhovující kvality a nekvalitně osazeny.

Někteří němečtí lezci se snaží diktovat a stanovovat, jaké podmínky pro dělání prvovýstupů jsou ochotni plnit a jaké ne.


Mj. s ohledem na vyjednávání o další "výjimce" umožňující lezení v oblasti bude OVK Hruboskalsko nadále vyžadovat důsledné dodržování daných pravidel pro lezení a provádění prvovýstupů, bez vyjímky.


Za OVK Hrubosklalsko

R. Meier

Vytloukání 2018

Savana,

lezecká sezóna je díky suchu v plném proudu, ale OVK bohužel řeší i jiné věci. Začalo odstraňování nebezpečných dříků a rušení cest P.Prachtela. Doba osazování fixního jištění co kdo kde ve stodole sehnal už dávno minula. Tohle v dnešní době nebude tolerováno. Skála je uvedena do původního stavu a pokud si někdo zažádá, může si tam udělat cestu podle sebe. OVK nebude tuto činnost podporovat přejišťováním a raději věnuje tento čas důležitějším věcem.


celý článek

1. kulturně společenský víkend 2018

Kdy: 22.-24.6., budeme tam v pátek cca od 18:00

Kde: Turnovská

Co: Pátek – Ditin klasický šmytec, popík v undergroundovém hávu od Ciorby, Gomi ml.’s show; Sobota – volná zábava u ohniště s přesahem do neděle

Spaní: možné na chatě (spacák s sebou)

Občerstvení: tuhé slané i sladké + tekuté točené (Svijany 11°) zajistíme

Tak doražte! A budete-li mít chuť se podělit o svůj kuchařský, hudební, či jiný talent, směle do toho!

Se na vás těšíme :) Ilona + Kryska (:


Skalní muž 2018

Druhý pokus o Žehrov. První termín 11.8., náhradní o týden později (18.8.). Loňské propozice platí beze změn:

Základna bude u chaty  Výrovka (mapa). Pro vítěze je tam pěkný rybníček, na večer neuškodí přibalit repelent. Pitnou vodu s sebou.

celý článek

Archív aktualit:
2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018,

TJ Český ráj
429 historických fotek

Foto: Bohumil Svatoš (pri "zkoušení") na Galeonu - Normální cesta VI., pred rokem 1960

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2018
kontakt: Zdeněk Strnad