Na disku vašeho počítače vyberte soubor typu JPG, který chcete poslat a připojit:Modul Vaše fotografie byl přidán na základě požadavků členů TJ Český ráj. Hlavním cílem je umožnit vystavovat fotky ze skal a aktivit tak, aby se více posílil účel serveru jako webové kroniky oddílového života. Fotky však může posílat kdokoliv bez jakéhokoliv přihlašování, jen prosím dodržujte níže uvedená pravidla.

Základní pravidla Vašich fotek na hruboskalsku.cz:

a) z pohledu obsahu:
1. Jen fotky skal Hruboskalska a blízkého okolí
2. Jen fotky z aktivit členů TJ Český ráj
3. Nebude-li fotka splňovat body a1 nebo a2, bude smazána.

b) z pohledu technického:
1. Je povolen jen formát JPG.
2. Velikost souboru s obrázkem by neměla být větší než 3MB (bude-li větší, bude správcem serveru zmenšena zvětšením JPG komprese).
3. Rozměry souboru s obrázkem by neměla být větší než 1000px vodorovně, vertikální může být libovolná (opět platí, že bude-li větší, bude správcem serveru zmenšena na 1000px vodorovně).
4. Fotky musí být ostré, se správným kontrastem a jasem (výjimku tvoří pouze momentky, kde obsah může převážit nad špatnou kvalitou).
5. Název posílaného souboru není důležitý (soubor stejně bude přejmenován), ale vyhněte se mezerám a českým znakům.

Poznámka k bodům b2 a b3):
V praxi to znamená, že s fotkami se před posláním na server musí trochu popracovat - zmenšit velikost / vyříznout jen něco / uložit jako JPG s kompresí nejlépe 20% / doostřit / upravit jas a kontrast apod. Poslat deset 6MB fotek přímo z foťáku není tedy to pravé ořechové ...

c) popis fotky:

1. Ke každé fotce by měl být připojen krátký popis co, kde a kdy je vyfoceno v rozsahu do 1000 znaků (časem připojíme možnost fotky filtrovat právě podle těchto popisů).
2. Když v popisu fotky uvedete svůj email, bude vám automaticky zaslán email s linkem na dodatečnou editaci nebo i smazání fotky.

d) vlastnická práva:

1. Posílejte výhradně fotky své nebo pouze fotky, u nichž jste si jisti tím, že s jejich vystavením pravý autor nemá problém.
2. Bude-li mít správa serveru o fotce ve smyslu bodu d1 pochybnosti, bude fotka smazána (viz. třeba pravidla na YouTube apod.).
3. Tím, že fotky na hruboskalsku.cz vystavíte, vám nevzniká žádný nárok, zejména ne na nějakou finanční odměnu.

Poznámka k bodu d)
Jestliže si hrajete na něco jako autorská práva, tak sem prosím fotky raději neposílejte, nemáme zapotřebí se s vámi dohadovat, že někdo z hruboskalska.cz něco vašeho neoprávněně stáhnul!