KUSVÍK 2021 - RESUMÉ

O víkendu 25.-27.6. proběhl další ročník kulturně společenského víkendu (KUSVÍK). Páteční večer zahájila punková formace Šnycl Paradajs (Čoud, Muf, Harry), na kterou navázal Falešný poplach. Nelze nezmínit, že (krom báječného kulturního zážitku) kapely připravily během své produkce sbírku, která poputuje na pomoc části jižní Moravy postižené tornádem. Následně se již v útrobách chaty pokračovalo u piána (Tatuš), sága (Helenka) a kytary (Magnusek) až do ranních hodin.

Sobotní den byl věnován vzpomínce na Zorku Prachtelovou, a proto byla vyhlášena lezecko – běžecko – plavecká soutěž „Memoriál ZP“, které se zúčastnilo vícero odvážlivců. Skály byly mokré, tak lezení odpadlo, přesto stojí za zmínku několik pěkných výkonů. Celkovým vítězem Memoriálu se stal Honziš, který dokázal uběhnout 44 km a odplavat 6x koupák tam a zpět. Ovšem nezklamaly ani ženy, kde se hned dvěma závodnicím – Lucii a Mapě – podařilo odběhnout 34 km a dát si k tomu ještě 8 koupáků, čímž obsadily druhou příčku. Běh délky 10 km není zas až tak zajímavý, ovšem fenomenální plavecký výkon 50 koupáků předvedl Kamil a vyšplhal se na příčku třetí. Gratulace a poděkování za účast ale patří všem závodníkům!

O kulturní rozměr se postaral nejprve Šoumen, který především dámské publikum odrovnal šokující strip show. Následovalo uskupení Ciorba s celou plejádou hostujících umělců (housle – Ditka Procházková, bicí – Vojta Noha, basa – Petr Galata). Nečekaným překvapením byla kapela Harmasan, která se unplugged probila až do nedělního bílého dne.
Děkujeme všem účinkujícím, účastníkům, závodníkům, přispěvatelům a fanouškům a těšíme se na vás příští rok!